Páťáci čtou prvňáčkům
Ve středu 3. června si žáci 5.B připravili v rámci „Týdne čtení dětem“ zajímavou hodinu pro žáčky 1.C. Děti si vylosovaly obrázek, podle kterého si pak našly knížku. Bylo sedm skupin, v každé skupině jiná knížka (Pejsek a kočička, Červená Karkulka, Medvídek Pú, Bob a Bobek, O Koblížkovi, Lumpíček a Rošťanda, Z deníku kocoura Modroočka). Páťáci prvňáčkům přečetli ukázky a pak jim zadávali úkoly, například rozcvičku „Vstávat a cvičit“, puzzle, kvíz, skládání slov, kouzelný box, bludiště, poznávání hub nebo pohádkových postav, dvojice slovo – obrázek. Nakonec si děti měly možnost prohlédnout další dětské knihy. Prvňáčkům se hodina moc líbila a jejich spokojenost byla pro páťáky odměnou za jejich nadšení při přípravě aktivit. Žáci 5.B by chtěli v podobných akcích pokračovat i v dalších letech.

