Logo
Top

zshm.cz

Malí badatelé z 2.D objevovali přírodu

V úterý 26. 5.  se žáci z 2.D zúčastnili badatelského projektového dne v přírodě. Celé dopoledne jsme strávili v okolní přírodě, kde se z dětí na chvíli stali malí přírodovědci a objevitelé.

Děti pracovaly ve dvojicích a pomocí tabletů fotografovaly různé rostliny. S využitím aplikací určovaly jejich názvy a dozvídaly se zajímavosti o jednotlivých druzích. Nešlo ale jen o práci s technikou, důležité bylo hlavně pozorování, spolupráce i vlastní objevování.

Součástí programu byly také badatelské úkoly a smyslové aktivity. Děti hledaly různé tvary, barvy a vůně v přírodě, porovnávaly rostliny rostoucí na slunci a ve stínu a zkoumaly, kde se rostlinám nejlépe daří.

Projektový den probíhal v příjemné atmosféře a děti pracovaly s nadšením.

Na závěr si všichni odnesli nové poznatky o přírodě, ale i to, že učení venku může být nejen poučné, ale i zábavné.

Mgr. Jana Malinová